Přihlášení

Zapomenuté heslo

Jednorázová zásilka

Vytvořit jednorázovou zásilku
Payment methods

Registrace

Výhody registrace jsou:
  • pokročilá správa objednávek
  • rozsáhlá historie zásilek
  • možnost platby převodem

Co nás baví

17.06.2016

Lago di Garda 2016 - zpátky na místo činu

Image Image Po, tuším, tříleté pauze jsme se letos v květnu opět vypravili na prodloužený bike víkend v naší oblíbené lokalitě Lago di Garda. Za poslední léta jsme objevili pro nás zábavnější bike terény, třeba italské Finale Ligure, ale Garda je pro nas pořád srdeční záležitost a aspoň jednou za čas je třeba ji zkontrolovat :)

Postřehy z letoška ve zkratce:
Chytili jsme nádherné počasí a období, všechno roste a kvete, v Rakousku na pumpě se večer rojí hromady větších brouků chroustů, v Itálii kolem rozkvetlých keřů se rojí zelení brouci zlatohlávci, z vrcholku Monte Balda se rojí paraglidisté, sluníčko spaluje nenamazané, prostě paráda.

Image Image Po vystání části dlouhé ranní fronty na lanovku směr Monte Baldo vidíme na dveřích ceduli, že cyklisté se vozí až od následujícího týdne, důvod - zatím ještě údajně nebezpečné zledovatělé stezky na vrcholku, Italové to s námi myslí dobře, ale zjevně nepochopili, že právě proto jsme tady :)

Všude v půjčovnách, bikeshopech a na silnicích se objevují kvalitní elektrokola s turisty v sedlech. Ti pak došlapou do nečekaných výšek. Poté, co jsme se rozhodli nenechat si opatrnými Italy zkazit legraci a po mém výroku "já na Monte Baldo prostě chci" začali stoupání cestou pod lanovkou vlastním pohonem, cca v 1500 metrové výšce potkáváme pár spokojeně se tvářících starších turistů, kteří vyšlapali na elektrokolech. Rozhodně nemám nic proti, elektro umožní užít si hory i lidem, kteří by se na podobné místa dříve vůbec nedostali. A navíc bikery může čekat světlá kolobudoucnost i v pokročilejším věku, prostě přesedneme na elektro. Vzniká otázka, kdo první vybuduje síť nabíjecích stanic pro kola v horách? Třeba ten Transalp pak jednou dám :)

Btw. až na Monte Baldo jsme nedojeli, nedošlapali, nedotlačili, část party zbaběle odmítla stoupat dál cca v 1800 metrech. Demoralizující zejména bylo, když kolem nás v jednom okamžiku proběhla švýcarská rodinka provozující nordic walking s holemi závratným tempem do prudkého kopce. Poté jsem konstatoval, že se stanu zakladatelem nového sportu - nordic biking - tlačení horského kola po horách. A oni se na vrchol dostali, rodinu jsme náhodou potkali večer u supermaketu, zeptali jsme se. Ach jo, já tam fakt chtěl, tak příště. Snad mi vystačí baterka :))

Image Image A ještě jedno poučení z výletu. Jeník mě už více jak měsíc před výletem lákal do své dílny na výměnu mléka v bezdušových pneu, které na kole mám. "Máš to na kole rok, mlíko už tam žádné není, je potřeba to oservisovat, doplnit, přijeď, píchneš ...", já jsem pochopitelně nedbal, práce spoustu, času málo. A samozřejmě jsem ve sjezdu směr Pregasina chytil první defekt za poslení rok. Následovalo zjištění, že v plášti po roce opravdu už z těsnícího tmelu není ani kapička, jen pár zaschlé zbytky latexu, přilepenéch zevnitř na plášti a tím pádem se proražený plášť opravdu tak nějak sám neutěsní. Aspoň že vozím pro jistotu náhradní duši. Takže příště na servis včas...

Pen

17.04.2015

Projeli jsme tunel Blanka

Image Image Image Image Zůčastnili jsme se největší pražské cyklojízdy v historii pořádané sdružením AUTO*MAT a pomohli s regulací dopravy v roli ,,Špuntařů". Kontroverzní akce upozornila na neutěšenou dopravní situaci v Praze i průtahy s otevřením tunelu Blanka - ta se stala de facto nejdražší cyklostezkou na světě. Akci doprovázelo několik vyhrocených situací ze strany řidičů,pro které jinak každodenní kolony aut měly na chvíli svou příčinu, ve světě známou jako Critical mass.

Jena

16.06.2014

Singltrek pod Smrkem

Image Image Už jedna z předchozích novinek mohla naznačit, že v naší stáji kol došlo k některým změnám a objevila se nám tu kandská kultovka Banshee. V pátek 13.6. jsme se rozhodli 2 naše nové kousky otestovat. Učinkovalo Banshee Prime 29", později překřtěné na "Secondo" dle mé oblíbené pozice v dvoučlenném pelotonu a Banshee Spitfire 27.5" kterému se nedá říkat jinak než "Taťka Šmoula", proč to pochopíte po krátkém pohledu na fotografii. Volba místa padla na areál Sigletrek pod Smrkem, 80 km pro cyklisty vybudovaných stezek u Nového Města pod Smrkem.

Image Image Detaily o stezkách najdete na http://www.singltrekpodsmrkem.cz. Pro mě to byl první výlet na Singletrek a byl jsem na areál zvědavý. Před odjezdem sice padly od zkušenějších členů naší cyklistické partičky komentáře o "stezkách pro rodiče s dětmy" ale byly míněné spíše v žertu. Areál nezklamal, 80 km stezek je opravdu na jeden den dost, člověk nemá pocit že by ještě někam chtěl jet ale už není kam. I do Polska se můžete podívat. Singletracky svým pojetím silně připomínají bikrosovou dráhu, povrch je v naprosté většině tvrdý a hladký, na trase je spousta boulí a případně i skoků, zaleží na tom jak rychle se jede :) Proti bikrosové dráze je ovšem stezka široká cca 1 metr a vede hustým lesem. Obtížnost se liší podle rychlosti kterou si dovolíte. Prohoupat se stezkou pohodovou rychlostí je skoro pro každého, není třeba se bát. Ovšem členy kteří rychlost na stezke vyhrotí dokážou přítomné boule velmi dobře vyškolit a oddělit cyklisty co technicky umí od cyklistů kteří si jen myslí že umí. Jako síto poslouží stromy v okolí :) Konstatoval jsem že jde o takovou cyklohorskou dráhu kterou stojí určitě za to 1-2x za rok navštívit a užít si jí.

Pojedeme zase!

Pen

Image P.S. Ještě se vrátím k té poznámce o rodičích s dětmi, zjistili jsme totiž že nejsou děti jako děti a potomstvo některých rodičů nás dokáže pěkně školit. Na trase jsme potkali rodinu se dvěma synky ve věku cca 12 let, na všech bylo vidět že jezdí hodně a rádi. Zbytek cesty jsme s kamarádem v podstatě fungovali jako vítané zpestření stezek pro oba dva chlapce, vždycky počkali na svoje rodiče, nám dali férovým náskok a poté nás dojeli a předehnali tak, jako to dokáže jen tvor dost mladý a gumový na to aby se nebál neplánovaného výletu mezi stromy vědom si toho, že se při případném nárazu se od stromu maximálně odrazí. Následně na nás chlapci vpředu zase počkali a ještě stihli nahánět svoje rodiče ať přidají aby náš náskok zase nebyl moc velký, že chtějí závodit :) Takže rodiče s dětmi na Sigletreku pod Smrkem? Rozhodně ano :)

19.01.2014

Papřik Ride 2014

Image Image Image Image Papřik Ride – to je mountainbiková klasika na počest našeho kamaráda Papříka, který se kdysi třetí neděli v roce odhodlal a poprvé v životě zkusil kolo v parádním terénu zasněžených kokořínských singletracků.

Letošní klání bylo ve znamení pohody a téměř jarního počasí, na zledovatělou stezku a horolezecké výkony z minulých let jsme mohli jen vzpomínat. Dobré počasí vylákalo i nečekaných 15 bikerů včetně samotného Papříka, kterému se nás tím opět podařilo překvapit :) Na trailu jsme řádně prověřili nové stroje z dílny Banshee a nezapomněli ani na starého kamaráda s esíčkem ve znaku.

Zváni jsou všichni, zkuste to s námi příští rok také!

Image Jena & Pen

08.10.2013

Kanadský žert – Banshee Prime 29

Image Image Asi už víte, že nás baví horská kola a během 20 let ježdění jsme začali objevovat nová místa, kola a lidi kolem nich. Našim oblíbeným sportovním náčiním jsou trailbiky – univerzální MTB do každého terénu. Jeden zvlášť povedený se mi dostal nedávno do rukou.

Banshee Prime 29 vzniklo v Kanadě a je to hodně znát, hravá geometrie kola tuhého rámu se sametovým chodem zadní stavby odvádí skvělý výkon bez náznaku limitu, je to takové letadlo do lesa. Zájemcům o testování dokážeme kolo půjčit a přivézt téměř kdykoli třeba až do lesa, žádný problém. Spoustu informací o kole najdete třeba na tomto odkazu.
Pojeďte se s námi projet, pište na obchod@mesik.cz ohledně termínů. Budeme se těšit!

Image Jena

22.08.2013

Co nového při cestě na Sněžku

Nejezdíme stále na kole, někdy i chodíme pěšky a baví nás to. Minulý týden jsme se vydali na naší oblíbenou procházku z Pece pod Sněžkou na Sněžku a zpět. Naplánována trasa nahoru Obřím dolem a zpět přes Růžohorky. Procházka jako vždy výborná, ale na trase nás čekaly dvě změny.

Image Image Ve směru od Obřího dolu je uzavřen výstup na vrchol přímou a prudší kamenitou cestou z důvodu rekonstrukce a je třeba jít po delší silnici přes polskou stranu.

Při sestupu směrem na Růžohorky narazíte vedle cesty, hned nahoře, na shozenou a pošlapanopu značku "zákaz vstupu - letová zóna", probíhá totiž rekonstrukce lanovky. Sloupy lanovky na svahu chybí a je vidět pár stavebních strojů a materiálu. Dopravu všeho zjevně zajišťují vrtulníky. My jsme šli v podvečer a nikde jsme neviděli ani známku nějaké stavební činnosti, je otázka v jaké fázi je zrovna rekonstrukce a jestli je momentálně značka míněna vážně. Každopádně projít se v danou chvíli dalo a nebyli jsme na cestě zdaleka sami.

Image Pen

25.04.2013

Tým Biketechnic na iVelo Test Fest 2013

Image Image V deštivou sobotu 20.4.2013 jsem zajel povzbudit chlapce z Biketechnic (z nichž Jéňa je i z Mesíka, tedy našinec:) na akci iVelo Test Fest 2013 do Chrustenic.

V areálu byla naskládána řada stánků výrobců kol, příchozí bikeři měli možnost zapůjčit si a otestovat kola dle chuti. Stánek Biketechnic je letos ve znamení kol Trek.
Přes nepřízeň počasí se v areálu a okolních lesích potulovalo slušné množství zabahněných, ale zjevně spokojených cyklistů. Návštěvu dalších ročníků všem doporučuji, tolik různých značek kol k zapůjčení a otestování na jednom místě se moc často nevidí.

Image Pen

01.02.2013

Papřik Ride 2013

Image Image Také letos jsme 3. únorovou neděli vyrazili do Střezivojického dolu a v sedmičlenném týmu si užili pořádné ježdění.
Namrzlý terén mezi skalami sliboval nevšední zážitky, pádů bylo poněkud více než obvykle. Vítězem v letu se stal známý kurýr 150 Honza Horák se svými třemi vruty po zádech do rokle s odhadovanou délkou letu přes 5 metrů. Jako ostřílený jezdec počkal na potlesk a jelo se dál, vždyť dva dny po tomto tréninku nastoupil na 240km etapák Šediváčkův long. Zima-nezima, sezóna kol je v plném proudu!

Více fotek na našem partnerském webu Biketechnic.

Image Image Jena

30.06.2012

Krušné hory - Nejdek

Image Image Image Když jsme jako jedni z prvních v ČR dostali nabídku k otestování TREK Slash 9, neváhali jsme ani chvilku. Krušné hory jsou pro hravou jízdu jako stvořené, pěšiny s množstvím skoků a lávek na ,,Hammertrailech,, nás i kolo dokonale prověřily. Bike nás mile překvapil, tuhost kratšího rámu se 160mm bezedného zdvihu upřímně nemá konkurenci... Navzdory tomu, že je kolo postaveno jako čistokrevný freeride tak skvěle stoupá do kopců, což nebývá v této kategorii zvykem. Chtěli bychom poděkovat bikerům co pečují o překážky v lese v okolí Nejdku! Tak zase někdy příště:-)

Jena

25.06.2012

Lago di Garda 2012 - video

Připravil jsem pro vás první dávku, spíše takový předkrm, slibovaných videí z našeho letošního výletu na Lago di Garda.

Jde o první část sjezdu z vrcholku Monte Altissimo (1703 m.). I když po pravdě řečeno horní úsek je už několik let téměř nesjízdný a v začátku se tedy jedná spíše o "slez".

Bohužel došlo k potvrzení teorie že jakmile nějaké zařízení umožní něco nastavovat, tak to někdo určitě nastaví špatně a proto jsme celý den natáčeli s čočkou kamery otočenou o 90 stupňů. Škoda. Ale zase je vidět krásně do dálky. Do stran se stejně člověk nemá na kole čas dívat :)

Pen

Všechna práva vyhrazena © www.mesik.cz 2008 - 2017 Nahlásit chybu / návrh

NahlásitDěkujeme za Váš podnět. Budeme se jím zabývat co nejdříve.