Mesík poskytuje kurýrní služby od roku 2005 a specializuje se na doručování zásilek v ten samý den po Praze, ČR a také po EU.

Proč si vybrat právě naší kurýrní službu?

Co umí náš doplněk?

Pomocí našeho doplňku můžete jednoduše změnou stavu objednávky v administraci eshopu objednat doručení zásilky Mesíkem. Náš kurýr přijede, zásilku vyzvedne a ihned vyráží doručit. Mesík Vás o stavu doručování informuje emaily a průběh doručování můžete také sledovat v našem online systému na www.mesik.cz

Jaké jsou druhy rozvozů?

Náš doplněk umožňuje v eshopu využít 2 druhy tarifů. Klientům tak můžete nabídnout 2 rychlosti doručení, například dražší „expres“ s doručením do 2 hodin a pomalejší „normal“ s doručením do 5ti hodin.

Kolik přeprava s Mesíkem stojí?

Pro e-shopy nabízíme paušální tarify přepravy po Praze nastavené na míru dle předpokládaného objemu dopravy a umístění výdejního místa e-shopu. Kontaktujte nás a my Vám rádi zpracujeme nabídku. Paušální ceny se v rámci Prahy většinou pohybují od 180 do 250 Kč včetně DPH dle požadované rychlosti přepravy.

Jak fakturujeme?

Přepravu fakturujeme v měsíčních intervalech. K faktuře přikládáme i podrobný rozpis všech zásilek včetně čísla objednávky z Vašeho eshopu.

Jak si doplněk nainstalovat?

  1. Proveďte instalaci doplňku.
  2. Registrujte se na našem webu www.mesik.cz
  3. Kontaktujte nás na obchod@mesik.cz nebo tel.: 222960800, domluvíme s Vámi nastavení tarifů a ceny, předáme Vám API klíč pro nastavení doplňku.
  4. V administraci eshopu v nastavení „Doprava a platby / Způsoby dopravy“ vytvořte až 2 způsoby dopravy Mesíkem. Doporučujeme „Mesík EXPRES Praha“ a „Mesík NORMAL Praha“.



V administraci eshopu v nastavení „Objednávky / Stavy“ přidejte vlastní stav objednávky, doporučujeme „Mesík k vyzvednutí“.



V administraci eshopu v nastavení doplňku „Mesík“ na záložce „API klíč“ zadejte API klíč a nastavení uložte. Pokračujte do záložky "Nastavení doplňku"



V administraci eshopu v nastavení doplňku „Mesík“ na záložce "Nastavení doplňku" nastavte další volby doplňku.

Jak doplněk používat?

Doručení objednávky objednáte u Mesíka změnou stavu objednávky na stav vytvořený v bodu 5), tedy například na stav „Mesík k vyzvednutí“.


Mesík z objednávky přebírá kromě doručovací adresy také informaci o případné výši dobírky, kterou pro Vás při doručení od adresáta vybere a obsah pole „Poznámka e-shopu“ u objednávky, zde můžete napsat třeba doplňující pokyny kurýrovi. Zároveň doplněk uloží do historie zásilky v administraci přidělené číslo zásilky Mesíka. Toto číslo použijete pro případné vyhledání informací o přepravě v našem online systému.


Zpět na Shoptet.cz