Přihlášení

Zapomenuté heslo

Jednorázová zásilka

Vytvořit jednorázovou zásilku

Registrace

Výhody registrace jsou:
  • pokročilá správa objednávek
  • rozsáhlá historie zásilek
  • možnost platby převodem

Co nás baví

19.01.2014

Papřik Ride 2014

Image Image Image Image Papřik Ride – to je mountainbiková klasika na počest našeho kamaráda Papříka, který se kdysi třetí neděli v roce odhodlal a poprvé v životě zkusil kolo v parádním terénu zasněžených kokořínských singletracků.

Letošní klání bylo ve znamení pohody a téměř jarního počasí, na zledovatělou stezku a horolezecké výkony z minulých let jsme mohli jen vzpomínat. Dobré počasí vylákalo i nečekaných 15 bikerů včetně samotného Papříka, kterému se nás tím opět podařilo překvapit :) Na trailu jsme řádně prověřili nové stroje z dílny Banshee a nezapomněli ani na starého kamaráda s esíčkem ve znaku.

Zváni jsou všichni, zkuste to s námi příští rok také!

Image Jena & Pen

04.12.2013

BikeTechnic - ohlédnutí za bikovým létem na Kokořínsku

Jeník pro nás sestříhal první video z letních akcí testovacího centra Biketechnic. Singletracky v Kokořínském dole jsem vyzkoušel na vlastní kolo a jsou opravdu luxusní.

Podívejte se sami ...

Pen

08.10.2013

Kanadský žert – Banshee Prime 29

Image Image Asi už víte, že nás baví horská kola a během 20 let ježdění jsme začali objevovat nová místa, kola a lidi kolem nich. Našim oblíbeným sportovním náčiním jsou trailbiky – univerzální MTB do každého terénu. Jeden zvlášť povedený se mi dostal nedávno do rukou.

Banshee Prime 29 vzniklo v Kanadě a je to hodně znát, hravá geometrie kola tuhého rámu se sametovým chodem zadní stavby odvádí skvělý výkon bez náznaku limitu, je to takové letadlo do lesa. Zájemcům o testování dokážeme kolo půjčit a přivézt téměř kdykoli třeba až do lesa, žádný problém. Spoustu informací o kole najdete třeba na tomto odkazu.
Pojeďte se s námi projet, pište na obchod@mesik.cz ohledně termínů. Budeme se těšit!

Image Jena

22.08.2013

Co nového při cestě na Sněžku

Nejezdíme stále na kole, někdy i chodíme pěšky a baví nás to. Minulý týden jsme se vydali na naší oblíbenou procházku z Pece pod Sněžkou na Sněžku a zpět. Naplánována trasa nahoru Obřím dolem a zpět přes Růžohorky. Procházka jako vždy výborná, ale na trase nás čekaly dvě změny.

Image Image Ve směru od Obřího dolu je uzavřen výstup na vrchol přímou a prudší kamenitou cestou z důvodu rekonstrukce a je třeba jít po delší silnici přes polskou stranu.

Při sestupu směrem na Růžohorky narazíte vedle cesty, hned nahoře, na shozenou a pošlapanopu značku "zákaz vstupu - letová zóna", probíhá totiž rekonstrukce lanovky. Sloupy lanovky na svahu chybí a je vidět pár stavebních strojů a materiálu. Dopravu všeho zjevně zajišťují vrtulníky. My jsme šli v podvečer a nikde jsme neviděli ani známku nějaké stavební činnosti, je otázka v jaké fázi je zrovna rekonstrukce a jestli je momentálně značka míněna vážně. Každopádně projít se v danou chvíli dalo a nebyli jsme na cestě zdaleka sami.

Image Pen

25.04.2013

Tým Biketechnic na iVelo Test Fest 2013

Image Image V deštivou sobotu 20.4.2013 jsem zajel povzbudit chlapce z Biketechnic (z nichž Jéňa je i z Mesíka, tedy našinec:) na akci iVelo Test Fest 2013 do Chrustenic.

V areálu byla naskládána řada stánků výrobců kol, příchozí bikeři měli možnost zapůjčit si a otestovat kola dle chuti. Stánek Biketechnic je letos ve znamení kol Trek.
Přes nepřízeň počasí se v areálu a okolních lesích potulovalo slušné množství zabahněných, ale zjevně spokojených cyklistů. Návštěvu dalších ročníků všem doporučuji, tolik různých značek kol k zapůjčení a otestování na jednom místě se moc často nevidí.

Image Pen

01.02.2013

Papřik Ride 2013

Image Image Také letos jsme 3. únorovou neděli vyrazili do Střezivojického dolu a v sedmičlenném týmu si užili pořádné ježdění.
Namrzlý terén mezi skalami sliboval nevšední zážitky, pádů bylo poněkud více než obvykle. Vítězem v letu se stal známý kurýr 150 Honza Horák se svými třemi vruty po zádech do rokle s odhadovanou délkou letu přes 5 metrů. Jako ostřílený jezdec počkal na potlesk a jelo se dál, vždyť dva dny po tomto tréninku nastoupil na 240km etapák Šediváčkův long. Zima-nezima, sezóna kol je v plném proudu!

Více fotek na našem partnerském webu Biketechnic.

Image Image Jena

27.08.2012

TREK RUMBLEFISH ELITE

Image Image Asi už víte, že nás baví jízda na horském kole... Když jsem před pár týdny dostal nabídku testovat Trek Rumblefish na 29´´ kolech, byl jsem skeptický - předchozí biky jiných značek na tomto rozměru kol mě nenadchly. Teď je vše jinak - Gary Fisher postavil bike s parádní ovladatelností jakou ostatní značky nenabídnou, spojení více předsazených nohou vidlice s vyváženou geometrií je vynikající.

Image Oproti mému dřívějšímu kolu s velkým ,,S,, ve znaku potěší zejména neodfláknuté náboje kol odpovídající celkovému pojetí kola do náročného terénu, DRCV tlumič i vidlice s dvoukomorovým systémem... Budete-li si chtít toto kolo vyzkoušet, není problém, rádi se s vámi svezeme - v případě zájmu pište na obchod@mesik.cz.
Poděkování patří našemu zákazníkovi Eurobike-Praha (www.eurobike-praha.cz) za zapůjčení tohoto vynikajícího stroje!

Jena

30.06.2012

Krušné hory - Nejdek

Image Image Image Když jsme jako jedni z prvních v ČR dostali nabídku k otestování TREK Slash 9, neváhali jsme ani chvilku. Krušné hory jsou pro hravou jízdu jako stvořené, pěšiny s množstvím skoků a lávek na ,,Hammertrailech,, nás i kolo dokonale prověřily. Bike nás mile překvapil, tuhost kratšího rámu se 160mm bezedného zdvihu upřímně nemá konkurenci... Navzdory tomu, že je kolo postaveno jako čistokrevný freeride tak skvěle stoupá do kopců, což nebývá v této kategorii zvykem. Chtěli bychom poděkovat bikerům co pečují o překážky v lese v okolí Nejdku! Tak zase někdy příště:-)

Jena

25.06.2012

Lago di Garda 2012 - video

Připravil jsem pro vás první dávku, spíše takový předkrm, slibovaných videí z našeho letošního výletu na Lago di Garda.

Jde o první část sjezdu z vrcholku Monte Altissimo (1703 m.). I když po pravdě řečeno horní úsek je už několik let téměř nesjízdný a v začátku se tedy jedná spíše o "slez".

Bohužel došlo k potvrzení teorie že jakmile nějaké zařízení umožní něco nastavovat, tak to někdo určitě nastaví špatně a proto jsme celý den natáčeli s čočkou kamery otočenou o 90 stupňů. Škoda. Ale zase je vidět krásně do dálky. Do stran se stejně člověk nemá na kole čas dívat :)

Pen

04.06.2012

Lago di Garda 2012

Image Image Letos jsme v půlce května znovu zavítali na Gardu, krátký třídenní výlet byl fyzicky výživný.
Monte Tremalzo a Altissimo jsme si nemohli nechat ujít, naše kola potřebují poznat i trošku drsnější terén... Chystáme i video, letos jsme vše natáčeli kvalitní outdoorovou kamerou. Kvůli práci zatím nebyl čas na přípravu, zase se máme na co těšit:-)

Image Image Pro všechny kdo mají rádi adrenalin doporučujeme služby www.x-centrum.com

Image Jena

Všechna práva vyhrazena © www.mesik.cz 2008 - 2014 Nahlásit chybu / návrh

NahlásitDěkujeme za Váš podnět. Budeme se jím zabývat co nejdříve.